Raport topNC q4-16 i Analiza KME

Raport topNC q4-16 i Analiza KME

Witam. Opublikowałem raport topNC za 4 kwartał 2016 roku 🙂 (LINK)
Raport ten ma na celu zebranie kluczowych informacji ze sprawozdań finansowych spółek które pokazały w ostatnim kwartale najlepsze wyniki finansowe na NewConnect. Wyniki moich analiz widzicie na blogu i na moim fanpage.
Jednak jego głównym celem raportu jest wytypowanie spółek wytypowanie spółek z NC które w dłuższym terminie dadzą zarobić.
Jak narazie udaje mi się to dość skutecznie – pokazuje to tabela pokazująca wynik portfela w ostatnim kwartale od grudnia do marca:

Poniżej analiza przykładowej spółki z raportu:

Kancelaria Medius #KME – Spółka ta pojawia się w zestawieniu portfela po raz pierwszy. Główny argument to piękny trend wzrostowy, dodatkowo za nią przemawia inwestycja w wierzytelności hiszpańskie, powtarzalne wyniki i właściciel – fundusz Trigon. Stąd liczę na kontynuację trendu w kolejnych kwartałach, jednak mam świadomość, że spółka już bardzo urosła + jest relatywnie płynna stąd zalecana stawka na pozycję to maksymalnie 2000zł.
Zagranie: Kupno w okolicach 10 zł, SL 8,9 zł – należy mieć świadomość że walor jest małopłynny i ma duże spready, przez co sprzedaż na SL może być droższa niż planowaliśmy.

Branża: Branża windykacyjna miała za sobą bardzo dobry rok – zgodnie z moimi przewidywaniami.
https://marketrevolution.ghost.io/windykatorzy-analiza-sektora/
Jednak to co mnie bardzo cieszy to fakt, że zarządy windykatorów z NC zachowują się dość ostrożnie i nie poddają się zbyt dobrym nastrojom, za to zarobioną kasę przeznaczają na rozwojowe projekty KME – na zakup hiszpańskich portfeli, KPI – na mikrofaktoring. To mnie szczególnie cieszy, bo w razie dekoniunktury w sektorze w Polsce jakoś sobie poradzą (firmy od chwilówek nie miały tyle roztropności i długoterminowego myślenia).
Zagrożeniem dla sektora jest powracający co jakiś czas pomysł na automatyczne przedawnianie z urzędu wierzytelności konsumenckich starszych niż 3 lata, aktualnie nie zanosi się na to, jednak przed wyborami kto wie co się wydarzy?

Spółka jest krakowskim windykatorem. Jej głównym celem są wierzytelności masowe głównie z sektora telekomunikacji i bankowości. Spółka działa na rynku polskim i hiszpańskim. Jako ciekawostkę dodam, że spółka ma jeden z najładniejszych trendów wzrostowych na całym NewConnect.

Najważniejsze wydarzenia w IVQ 2016: Wartość inwestycji w wierzytelności na polskim rynku wyniosła 21 mln zł i dotyczy 15tyś dłużników.
Zakupy portfeli wierzytelności na rynku hiszpańskim wyniosły 12,2 względem 11 tyś dłużników, portfel hiszpańskiej spółki to 25 mln euro. Medius pożyczył jej w Q4 1,8 mln euro. mln EUR
Emisja akcji na 3mln zł w ciągu 2016.
Emisja obligacji serii J o wartości nominalnej do 10 mln zł.
Mocno wzrosły koszty finansowe z 0,6 do 1,9 mln zł w rok, jednak są one nadal znacznie mniejsze niż zysk i w sumie jest to częsta przypadłość u windykatorów.

Zatrudnienie 32 osoby.

Wyniki portfela z poprzednich kwartałów: Q2/2016: https://marketrevolution.ghost.io/content/images/2016/12/wyniki-spolek-1.png
Q1/2016 i Q4/2015 (na dole posta):
https://marketrevolution.ghost.io/raport-topnc-q2-2016-analiza-kpi/

Jeśli analiza się podoba i chcesz zarobić na portfelu spółek z NC to zapraszam do zakupu 🙂 –
Raport wspomaga również mój blog:) przez co nie ma tu reklam i mogę pozwolic sobie na odwiedziny spółek co polepsza jakosc analiz.

LINK DO RAPORTU