Hej, postanowiłem że będę co raport ujawniał przynajmniej dwie spółki z topNC, więc wrzucam drugą moją propozycje, która od czasu publikacji dała zarobić oraz pojawiła się na webinarze 😉
Miłego czytania!

IMS #IMS – Spółka pokazała dobre wyniki oraz szykuje wysoką dywidendę – na tą chwilę proponowana stopa wynosi 7%. Dodatkowo niedawno skupiono akcje własne za milion złotych i to stąd są powody do wzrostu kursu. Branża, w której działa podmiot to usługi marketingowe. Warto zwrócić uwagę, że w ostatnich latach mocno wzrosła liczba lokalizacji, a sam brand pojawia się w mediach. A sama spółka przeniosła się na GPW.

Technicznie – papiery warto kupować w okolicach 2 zł, Stop Loss zalecany na poziomie 1,77 zł. Po przebiciu 2,2 zł należy go podwyższyć do okolic 2 zł.

Ims #IMS – Spółka zajmuje się trzema rodzajami marketingu:

 

 • Audiomarketingiem – przygotowaniem i emisją formatów muzycznych oraz produkcją i emisją reklam dźwiękowych (abonamenty audio i usługi reklamowe audio)
 • Digital Signage – produkcją i emisją przekazów reklamowych na ekranach plazmowych (abonamenty video, usługi reklamowe video oraz dystrybucja sprzętu i kontentu Digital Signage),
 • Aromamarketing – doborem i dystrybucją kompozycji zapachowych (umowy abonamentowe, dystrybucja sprzętu i olejków zapachowych).Podmiot planuje wypłacić dywidendę w wysokości 15gr/akcje – przy obecnym kursie stopa wyniosłaby 7% (w ostatnich trzech latach oscylowała na poziomie 2%). Ich sprawozdania finansowe są jednymi z lepszych na NC.

  Spółka względem sektora wyróżnia się posiadaniem dużego majątku (względem bilansu – chodzi pewnie o ich telebimy) oraz brakiem długoterminowych rozliczeń międzyokresowych. Podobno też szukają podmiotu do przejęcia.

  Problemem są liczne operacje inżynierii finansowej w spółce: emisje, buy-backi, warranty, umorzenia itd.

  Raport jest dostępny pod adresem: https://longterm.pl/shop/Raport-Top-New-Connect.html
  W razie pytań proszę o kontakt przez facebooka lub emaila: krzabr(at)yandex.com

  ps. Jeśli ktoś szuka performance portfela topNC to zamieściłem je na dole tych postów:
  https://marketrevolution.ghost.io/raport-topnc-iv-2015-analiza-apanetu/
  https://marketrevolution.ghost.io/raport-topnc-q3-2015-i-analiza-makolaba/

 

Polecane książki o tematyce finansowej. Kupując wspierasz portal.