Hej, jak pewnie większość moich stałych czytelników już wie, 7-8 września robię w warszawie konferencję giełdowych cyników.
O zrobienie takiego wydarzenia prosiliście mnie od dłuższego czasu, jednak nie miałem ku temu stosownej okazji. Teraz się taka nadarzyła + ludzie któzy dadzą prelekcje, są naprawdę konkretni 😉

Jeśli chodzi o powód zrobienia tej konferencji, to uwaga, nie jest nim kasa, bo te 100zł wejściówki pokryje w sumie tylko koszty sali, obiad i ew. bilety dla prelegentów. Powód jest inny, zacytuję swoją wypowiedz dla comparica:

Poza tym nie dobrze mi się robi, gdy słucham coraz większych bredni na temat inwestowania w Polsce (jak chwalenie gridu, ignorowanie statystyki, czy wierzenie w miliony procent z rynku – mój przypis). Co do samych prelegentów, to mam do nich bardzo duże zaufanie. Z Maksem działaliśmy aktywnie przy panelach TCS, a z Boguszem, Przemkiem i Tomkiem przy różnych mniejszych projektach analitycznych. Dlatego mam pewność, że będzie to konkretny zrzut sporej dawki merytorycznej i praktycznej wiedzy – podsumował organizator.

Jeśli chodzi o mój wykład, to planuje zrobić dwa:Pierwszym będzie poprowadzony wspólnie z Przemkiem Staniszewskim (moim zdaniem jednym z top10 speców od AF w Polsce, szybko przekonacie się czemu 🙂 ) krótki wykład pod tytułem mówiącym wszystko: Jak nie dać się zrobić w bambuko przy pomocy AF? Pokażemy w nim kilka prostych przykładów raportów finansowych spółek, które zapowiadały problemy lub radykalne zwiększenie wyniku w następnych kwartałach. Postaram się, aby materiał był przystępny nawet dla zwykłego Jana Giełdowego. Bo zdaje sobie sprawę, że AF naprawdę potrafi zmęczyć głowę.

Drugim tematem, nad którym obecnie pracuję, będzie pokazanie jednego wzorca z pogranicza geopolityki i walut rynków wschodzących. Dość dobrze on tłumaczy zachowanie złotówki względem dolara w obecnym czasie. Mam nadzieję, że uda się go dokończyć na konferencję. Choć mam ostatnio sporo na głowie.

Przy okazji odpowiem na jedno pytanie: „Chris, czemu tak rzadko ostatnio piszesz na blogu?”
Powód jest taki, że o wiele łatwiej mi pisać na grupie na FB, gdzie mogę pisać proste przemyślenia. Dodatkowo blog zacząłem traktować jako taką formę aktywizmu – dobrze mi tu się pisze o róźnych wydarzeniach, akcjach, ew. wrzucić jakiś konkret jak o remxie czy sezonowość/AF, gdzie mogę rozpisać całą scieżkę decyzyjną.
Stąd będę tu wrzucał coś raz na miesiąć, a jak ktoś szuka szybkich odpowiedzi – to grupa giełowi cynicy na FB i RMS spełniają dobre swoje zadanie.
PS. Zapomniałem wrzucić ostatniego przeglądu AT: https://www.youtube.com/watch?v=esLfKYs4Dkc

Rejestracja na wydarzenie jest tutaj, jak ktoś wie, że przyyjedzie to proszę o zarejestrowanie: https://evenea.pl/event/193461-1/

Resztę informacji macie na poniższych obrazkach:

Polecane książki o tematyce finansowej. Kupując wspierasz portal.