Witam. Opublikowałem raport topNC za 2 kwartał 2017 roku  (LINK)
Raport ten ma na celu zebranie kluczowych informacji ze sprawozdań finansowych spółek które pokazały w ostatnim kwartale najlepsze wyniki finansowe na NewConnect. Wyniki moich analiz widzicie na blogu i na moim fanpage.

Głównym celem mojego raportu jest wytypowanie spółek spółek z NC które w dłuższym terminie dadzą zarobić.
Jak narazie udaje mi się to dość skutecznie – pokazuje to tabela pokazująca wynik portfela w od czerwca do września.

 

I w przedostatnim kwartale od marca do czerwca:

Jak widać wyniki portfela dają radę, więc nie wciskam kitu tylko staram się jak najlepiej typować spółki z NC 🙂

Aby nie przedłużać, pokazuję wam przykładową analizę spółki z raportu.

 

LUG #LUG – Spółka jest w bardzo ładnym trendzie i widzę szansę na jego kontynuację. Spowodowane jest to bardzo dużym wzrostem wielkości rynku LEDów, który wynosi ponad 20% rocznie. Z racji że spółka jest producentem i instalatorem tego typu rozwiązań to jej wyniki powinny na tym zyskiwać. Dodatkowo rozwija swój biznes w Ameryce Południowej i ma duży eksport do krajów UE, docelowo w 2021 eksport ma stanowić 75% przychodów spółki.

Zagranie: Kupno na obecnych poziomach. StopLoss 10,9 zł, po przebiciu 13 zł podnosimy go powyżej naszego kupna. Stawka na pozycję do 10% portfela.

ELEKTROTECHNIKA

Wydzielając tą branżę, mam na myśli głównie rynek ledów i inteligentnego sterowania budynkami. Oba rynki rosną w fenomenalnym tempie – pierwszy globalnie ~20%, a drugi w niektórych krajach nawet 40%. Katalizatorem tym wzrostów są dyrektywy UE na temat efektywności energetycznej oraz Porozumienie Paryskie.  Zakładają one redukcję zużycia energii do 2020 o 20%, a do 2030 aż o 40%. Moim zdaniem raczej się to nie uda, jednak w efekcie tych wymogów samorządy oraz firmy stawiające fabryki muszą przestawić się na energooszczędność, jeśli nie chcą mieć wygórowanych rachunków za prąd. Najłatwiej to osiągnąć za pomocą ledów i automatyki budynkowej. Dodatkowo w przypadku produkcji oświetlenia większość fabryk przerzuca się na produkcje LEDów, co pokazują choćby najnowsze chińskie inwestycje pod Opolem.

 

 

Firma zajmuje się produkcją i dystrybucją lamp, oprawek i oświetlenia ledowego. Posiada szereg spółek zagranicznych m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Brazylii oraz 12 biur regionalnych w Polsce. Eksport stanowi ~60% jej przychodów, docelowo ma on wynieść 75% przychodów.  W tym kwartale uruchomiono spółkę w Argentynie, gdzie również ma powstać nowa fabryka spółki.

Spółka stara się rozwijać wysoko marżowy sektor LED, kosztem całkowitej redukcji tradycyjnego oświetlenia. Spółka do 2021 planuje rosnąć o 10% rocznie, a sam rynek LED rośnie zaś o 18% rocznie.

W ostatnim kwartale wzrosły koszty produkty wzrosły o 11% i były one większe niż wzrost przychodów, spowodowane było to nowymi wdrożeniami.

Spółka obecnie przechodzi na główny rynek – GPW.

Wydarzenia w spółce:

Zyskali dofinansowanie z Lubuskiego regionalnego programu operacyjnego na projekt „Innowacyjny zestaw specjalistycznych opraw oświetleniowych do współpracy z inteligentnym

systemem zarządzania – od badań do prototypów” , projekt potrwa do końca 2018 roku. Jego wartość to 12,85 mln zł, a dofinansowanie wyniesie 42% jego wartości.

Podmiot rozbudowuje centrum R&D w Nowym Kisielinie, jego ukończenie planowane jest na IV kwartał, a koszt ma wynieść 2,33 mln zł.

Niewykluczone, że spółka będzie celować w inteligentne oświetlenie, dużo o nim piszą w raportach, zaś ten rynek rośnie najszybciej w branży.

21 września wypłacą dywidendę 14gr / akcje, dniem prawa do dywidendy jest 14 września.

 

——————————————————————————-

 

Jeśli analiza się podoba lub chcesz zarobić na portfelu spółek z NC to zapraszam do zakupu.
Dodam ,że raport wspomaga również mój blog – przez co nie ma tu reklam, mogę odwiedzać spółki oraz mogę sobie pozwolić na niezależność w pisaniu analiz, bez tego byłoby mi ciężko być odpornym na naciski z zewnątrz. 🙂

LINK DO RAPORTU

 

Polecane książki o tematyce finansowej. Kupując wspierasz portal.