Witam. Opublikowałem raport topNC za 3 kwartał 2017 roku  (LINK)
Raport ten ma na celu zebranie kluczowych informacji ze sprawozdań finansowych spółek które pokazały w ostatnim kwartale najlepsze wyniki finansowe na NewConnect i zrobienie z tego portfela inwestycyjnego. Głównym celem mojego raportu jest wytypowanie spółek spółek z NC które w dłuższym terminie dadzą zarobić.

Więc jeśli szukasz perełek z NC, a nie chce ci się przeglądać setek sprawozdań, to zapraszam do zakupu 🙂

Wyniki portfela pokazuje tabela (od czerwca do grudnia):

Poprzednie wyniki: https://marketrevolution.eu/portfel-topnc/

Makolab #MLB – W przypadku tej spółki mamy dość mocno zdołowany kurs. Natomiast głównym motorem gry będzie spekulacja pod projekt blockchainowy.

Zagranie: Sądzę, że kurs cofnie się do 2,5 zł i tam warto kupić akcje. Stop Loss mentalny posesyjny 2,3 zł. Stawka na pozycję do 3 tys. zł. Ważnym oporem będzie 2,9 – 3 zł, jego pokonanie otworzy trend wzrostowy. Po tym fakcie można zwiększyć zaangażowanie i podnieść SL na 2,78 zł.

OPROGRAMOWANIE

W tej kategorii ująłem spółki tworzące własne oprogramowanie. Cechują się one niższą rentownością i mają trochę wyższe koszty niż SaaS, ale w zamian za to ich przychody są stabilniejsze, a liczba klientów mniejsza, i co ważne są to duże firmy. Problemy i zalety obu branż są w zasadzie podobne i różni je przede wszystkim sposób dystrybucji produktu. Główną bolączką są rosnące płace programistów oraz utrzymywanie zwinnego zarządzania.

MAKOLAB #MLB

Czym się zajmuje ta spółka?
Głównie jest to agencja interaktywna, około 80% przychodów stanowi eksport.

 

 

Czynniki pro-wzrostowe i kluczowe ryzyka spółki:

Wielką szansą (głównie na wzrost kursu) jest inwestowanie w technologię blockchain, związaną z krypto walutami. Dostali na to dotację z NCBIR i jako jedynie realnie nad tym pracują. Sukcesu z tego projektu komercyjnego nie potrzeba – mania krypto walut jest już tak silna.

Dodatkowo spółka dostaje mniejsze dofinansowania np. na Search Insight otrzymała 224 tys. zł.

Drugim atutem jest ogromna ilość gotówki, która w nowym roku może pójść na dywidendę lub buyback, a to może wystarczyć aby wywołać falę spekulacji.

Słabe strony to niska marża jak na spółkę tego typu i spadek przychodów w sektorze „agencji interaktywnej”, kiedyś firma była bardzo uzależniona od Renault.
Pozostałe informacje:
W bieżącym kwartale zakończono skup akcji własnych.
– W III-cim kwartale 2017 r. Spółka rozpoczęła realizację projektu badawczo-rozwojowego współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Koszty projektu wliczane są do kosztów operacyjnych Spółki, podczas gdy związane z nimi dotacje ujmowane są w wyniku na pozostałej działalności operacyjnej. W raportowanym kwartale koszty projektu wyniosły 254 tys. zł, a kwota otrzymanych dotacji to 190 tys. zł.
– Spółka od 6 lat płaci dywidendy.

Zatrudnienie: 150 osób.

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany raportem, to zapraszam na stronę gdzie prowadzimy jego sprzedaż:
https://longterm.pl/shop/Raport-Top-New-Connect.html

Zawiera 71 stron i 32 spółki. Kosztuje 70zł 🙂

Polecane książki o tematyce finansowej. Kupując wspierasz portal.