Hej, ruszyliśmy ze sprzedażą raportu topNC za trzeci kwartał. Raport ten opisuje spółki które moim zdaniem pokazały w ostatnim kwartale najlepsze wyniki finansowe spółek na NewConnect, w sumie jest ich ponad 25.

Zestawienie te prowadzę ponad półtora roku, a jego celem jest wyszukanie fundamentalnych pereł na tym rynku i stworzenie z nich portfela którego celem jest pokazanie, że na tym rynku można zarobić. Dodatkowo raport ten rozwiązuje kwestię selekcji i analizy fundamentalnej spółek, którą robię co kwartał i oszczędzam dzięki temu twój czas.

Aby nie wciskać kota w worku postanowiłem pokazać wam jedną ze spółek z raportu oraz pokazać stopy zwrotu ze spółek które wyznaczyłem do portfela w poprzednim kwartale – kolejny raz dały ładnie zarobić.

Raport zakupić można tutaj: (LINK do raportu)

Transpolonia #TRN – Spółka przejęła cześć Orlenu odpowiedzialną za transport paliw, stąd wyniki znacznie się poprawiły i powinny być dalej na znacznie wyższym poziomie niż przed fuzją. Główny problem w spółce to zadłużenie i koszty dodatkowe jak kary przewozowe. Stąd należy bardziej restrykcyjnie zarządzać ryzykiem na walorze przez zastosowanie stop lossów mechanicznych.

Zagranie: StopLoss 4,8; Kupno: Im bliżej 5 zł tym lepiej. TakeProfit: 5,9 dla graczy krótkoterminowych. Wielkość pozycji: Uzależniona od wielkości portfela.

Spółka kiedyś była notowana na NC, obecnie wrzuciłem ją do zestawienia z powodu niedawnego przejęcia spółki Orlen transport przez Transpolonię. Fakt było ono bardzo kosztowne, aż 41% bilansu to kredyty na jego spłatę + była emisja 8 mln akcji + rok trwało wychodzenie ze strat, ale wyniki dzięki temu znacznie się poprawiły i o to w sumie chodzi. Pomimo faktu że koszt odsetkowe przez 3 kwartały wyniosły aż 3,1 mln zł a kary umowne aż 2,3 mln zł. (Informacja o przejęciu Orlen Transport)

W Chwili obecnej spółka zajmuje się przewozem mas bitumicznych, chemii oraz paliwa na stacje przez OTP który ma 23 bazy na terenie Polski. Za to spółka TRN Estate zajmuje się administracją nieruchomościami wewnątrz grupy.

Warto też spojrzeć w wyniki poszczególnych działów spółki i tam OTP wiedzie prym w zyskach.

Spółka planuje również sprzedać aktywa za 1,18 mln zł, wystawiła również gwarancje na ponad 4mln zł, w sądzie się również toczą sprawy na 6,6 mln zł.

Zamieszczam również wyniki portfela za ostatni kwartał.

Q2/16 rezultaty portfela na dole posta: https://marketrevolution.ghost.io/raport-topnc-q2-2016-analiza-kpi/

Q1/16 rezultaty portfela na dole posta:
https://marketrevolution.ghost.io/raport-topnc-q2-2016-analiza-kpi/

Q4/15 rezultaty portfela na dole posta:
https://marketrevolution.ghost.io/topnc-q1-2016/

Dziękuję za zaufanie i życzę sowitych zysków 🙂


(Link do zakupu raportu)
Ps. We wtorek 13.XII o 14 robię webinar odnośnie raportu i spółek z małego parkietu. Zinteresowanych zapraszam do rejestracji.
https://longterm.clickmeeting.pl/top-newconnect-po-iii-kw-2016/register?_ga=1.188368544.988736569.1480408709

Polecane książki o tematyce finansowej. Kupując wspierasz portal.