Hej, umieszczam wam ściągawkę czego oczekuję po raportach Q3 oraz co może być w nich ciekawe. Od razu mówię to są moje oczekiwania a nie żadne prognozy więc MOGĘ SIĘ BARDZO MOCNO W NICH POMYLIĆ.
Jeśli komuś coś nie pasuje lub chciałby umieścić swoją spółkę to proszę o przesłanie jakiś wyliczeń i założeń na maila lub zostawienie ich w komentarzu 🙂

Aedes – Z racji upadłości spółka nie będzie wypłacała odsetek. Oznacza to 200tyś kosztów kwartalnie mniej, w efekcie zysk netto powinien być dodatni. W sprawozdaniu trzeba też szukać informacji o zdobywanych pełnomocnictwach na głosowanie wierzycieli, które według spółki ma się odbyć już w grudniu.

Autopartner – Przychody 200mln zł, zysk min. 12 mln zł. Więcej informacji o spółce i wyliczeń w tym poście.

Biomaxima -Założenie bez dotacji: Przychody ~5,7 mln zł
Zysk ze sprzedaży 170-200 tyś zł
Zysk netto 190-300 tyś zł.
Więc gorzej niż przed rokiem, Wyniki lepsze – powinny zatrzymać korektę spadkową.
Trzeba też patrzeć na to jak zostanie zrealizowana fuzja i czy mają nowych zagranicznych kontrahentów.
– Należy dodać dotacje na półtora roku na 2,3 mln zł – poprawi ona pozostałe przychody operacyjne średnio o 380tys/kw, docelowo po fuzjach, dotacjach i innych operacjach mają mieć przychodów na 30 mln zł rocznie. (link)

Inteliwise – Zysk netto dodatni, podejrzewam że pomiędzy 20-80tyś zł. Dodatkowo powinien się też pojawić zysk ze sprzedaży.

KPI – Spodziewam się zysku ze sprzedaży wyższego o 20% r/r – głównie dzięki nowym usługom min. mikrofaktoringowi, jednak zysk netto może być podobny do tego co przed rokiem ponieważ spółka zakupiła swoją część biurowca i koszty hipoteki będą przesunięte do kosztów finansowych więc będą obciążać głównie wynik netto, a nie sprzedaży jak czynsze.

Lena Lighting – Spółka pokazuje dość stabilne wyniki i dywidendy w skali rok do roku. Stąd postarałem się o szacunki dla obu. Dla Q3 założyłem 2,8 mln zysku dla Q4 2,7mln zł (wzrost 4% rocznie). W skali roku daje to 9 mln zł. Z racji że spółka oddaje średnio 2/3 zysku to da to 6mln zł i stopę dywidendy przy obecnym kursie na poziomie 6,6%.

Maxipizza – Spółka renegocjowała najem w Krakowie, oraz w teorii powinna zyskać na światowych dniach młodzieży. Wynik netto powinien być wyższy niż 50 tyś zł, możliwe że powyżej 70 tyś zł.

Milkiland – Przychody ~160 mln zł, aktywa bez większych zmian w porównaniu z Q2. Kluczowe tu są zyski – spekulanci oczekują że przez niską bazę wynik będzie minimalnie na plusie. Jeśli tak będzie to powinnien nąstapić ruch powyżej 2 zł.

MexPolska – Przychody min. 15 mln zł; zysk ze sprzedaży > 1,45 mln zł; zysk netto < 1,1 mln zł

Netia – Pokazała o 14mln zł gorsze wyniki. Spowodowane było to słabszymi przychodami z usług głosowych o 57 mln zł. Wzrosły również koszty amortyzacji i restrukturyzacji o 5mln zł, a wynagrodzeń o 6mln zł. W efekcie mimo cięć innych kosztów wyniki są słabsze. Dla dywidendowców ważna informacja jest taka że kapitałów własnych nadal jest bardzo dużo (76%), gotówki netto jest jednak mniej 18mln zł – głównie przez oddzielne rozliczanie kredytu w rachunku bieżącym przyznanego w kwocie 37mln zł.
Z pozytywów – usługi internetowe znacznie wzrosły o 40% r/r.

Onico – Zakładam że Miliard przychodów kwartalnie, 12-15 mln zysku netto kwartalnie podtrzyma dalszy silny ruch wzrostowy. Jednak wyniki mogą być mniejsze nawet o 40%, stąd ważne będzie objaśnienie wpływu kaucji paliwowej na wyniki spółki.

Orbis – Najważniejszym wydarzeniem będzie sprzedaż hotelu w Opolu za 10,5mln zł zaplanowana na koniec listopada po WZA. Spółka tłumaczy decyzję wysokimi kosztami remontowymi. Jeśli chodzi o obecne wyniki to są one bardzo dobre: poprawiły się rentowności, przychody i zyski z prowadzonej działalności. Minus – wzrost zadłużenia o 200 milionów ~+40% w postaci obligacji.
Drugim problemem jest to że w czasie 2ch tygodni kurs zanurkował o 18%, jest to podejrzane

Mediacap – Zysk netto > 850tyś zł. Przychody powyżej > 20 mln zł.

Procad – Doszło dofinansowanie 4,4 mln zł, więc za q3 wpadnie 275 tyś zł. Zysk operacyjny 400-700 tyś zł – przy założeniu przychodów nie mniejszych niż 11 mln zł. Mniejsze przychody > 10mln zł możliwe straty kwartalne.

Sonel – Przychody 15 mln zł, marża netto 14%, zysk 2,1 mln zł, brak zmian w zadłużeniu. Wynik ten może być o 10% inny ponieważ spółka realizuje projekt liczników dla taurona, stąd należy patrzeć na wynik spółki zależnej Foxytech.

Unima – na wykresie rentowności widać cykliczność marży netto. Taki cykl trwa około 2ch lat i ma to związek z etapami realizacji kontraktów, aktualnie widać że jesteśmy za kolejnym dołkiem cyklu.Jednak unima weszła też w nowe branże jak callcenter i oprogramowanie biznesowe co powinno podnieść ich marże netto.
Ujawniony backlog na ten kwartał to ponad 4 mln zł – czyli więcej niż w poprzednich kwartałach.
Można więc założyć 12-15 mln przychodów za Q3 przy wyższej marży netto ~0,8-1%. Daje to 100-150 tyś zł za 3 kwartał, rok temu było to -100tyś zł
Ps. Rzućcie okiem na ten post:
http://analizyobs.blogspot.com/2016/09/unima-2000-bedzie-lepiej.html

Od razu mówię to są tylko szacunki, a nie rekomendacja inwestycyjną. Stąd mogą się one bardzo różnić od wyników, a sam post nie służy za sugestie inwestycyjną.

Niestety nie byłem w stanie oszacować wyników dla niektórych spółek które wcześniej analizowałem, wybaczcie ale rozbiezność wyników w nich jest zbyt duża, a inf za mało bym mógł coż z tego sklecić 🙂

Polecane książki o tematyce finansowej. Kupując wspierasz portal.