Witajcie, mój raport odnośnie spółek z NC z najlepszymi wynikami jest dostępny w Alberta Rokickiego na blogu Longterm.pl jako prezent za zapisanie się na jego newsletter 😉
https://www.longterm.pl/Darmowy-Raport-Top-Spolki-Z-Newconnect.html

W tym poście postanowiłem podzielić się z wami dlaczego wybrałem takie a nie inne spółki Jako swoje TOP NewConnectu po sprawozdaniach za Q1/2015     😉

Spółki Średnioterminowe

PGSSOFT #PSW – Moim zdaniem najlepsza spółka w tej chwili na newconnect; Solidny zarząd żyjący z dywidendy skupiony na działalności operacyjnej, spółka ma dużą bazę klientów a po uporaniu się z inwestycjami weszła na drogę stabilnego wzrostu. Smiało mogę podtrzymać moją analizę z zeszłego roku.

http://krzabr.blogspot.com/2014/06/pgs-software-sa.ht

AEDES #AED–Podwykonawca budowlany z rejonu krakowa, spółka w ostatnim roku wybitnie poprawiła wyniki – wzrost zysku o 200% rdr oraz znaczny spadek lewara są bardzo budującą wiadomością.

EBCSOLICITORS #EBC– Spółka zajmująca się emisjami spółek na NC oraz jest Autoryzowanym doradcą. Ma to do siebie że hojnie dzieli się z akcjonariuszami dywidenda (proponowana 10%) i nie rozczarowuje wynikami.

KLON #KLN – Spółka zajmująca się produkcją płyt pilśniowych i mebli zlokalizowana w okolicach piły. Dwa lata temu zarząd przeprowadził restrukturyzację i wyemitował obligacje w zeszłym roku spółka przejęła cześć Mery odpowiedzialnej za produkcję płyt i mebli, od tego czasu spółka znacznie poprawiła wyniki finansowe zysk +108%, wzrósł również i kurs. Niestety walor jest mało płynny.

 

GRODNO #GRN  – Firma rodzinna kontrolowana przez rodzinę Jurczaków, zajmująca się dystrybucją lamp, oświetlenia i fotowoltaniki. W zeszłym roku otworzyła 9 nowych punktów sprzedaży. A przychody rosną dynamicznie.

Warty odnotowania jest fakt że spółka posiada w akcjonariacie aż 19% funduszy inwestycyjnych.

ABS INVEST #ABS – Chyba jedyny Fundusz inwesujący który ma ponad połowę portfela na NewConnect. Spółka poradziła sobie z upadłością Uboatline. Dodatkowo jej portfel w ostatnim czasie urósł.
„Kluczowa była zmiana w górę ceny akcji Spółki Veniti SA o 132,19%, SFK POLKAP SA o 38,97%, Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne SA o 19,83%, Inbook SA o 13,16%, Orion Investment SA o 11,72%, Beskidzkie Biuro Consultingowe SA o 4,73%. Spadek wartości akcji z kolei zanotowały między innymi Kupiec SA o 8,48%, i LS Tech-Homes SA o ponad 12,43%”

VIVID * #VVD – Spółka zajmująca się produkcją gier na platformy mobilne. Rok do roku wykazuje coraz lepsze wyniki finansowe. Świetnie pokazuje to wykres przychodów ze sprawozdania. Swoją droga szkoda że spółka przenosi się na GPW.

WDBrokerzy #WDB – Dystrybutor ubezpieczeń, głównie OC I komunikacyjnych. Zeszły rok spółka zakończyła z przyzwoitym zyskiem 2,27 mln zł +43% rdr, co pozwoliło jej na wypłatę 1,17 mln zł dywidendy (7gr/akcja). ROE wynosi 30% rentowność netto 18%.
PZUTFI ma około 5% jej akcji,

LABOPRINT #LAB – Spółka zajmująca się drukiem i poligrafią, branża ta jest trudna ze względu na nasycenie rynku, niemniej spółka kolejny kwartał z rzędu notuje dobre wyniki. Niestety wzrosły też wyraźnie zobowiązania a sam kurs spółki jest małopłynny.
Spółkę kontroluje dwóch wspólników.

HORTICO  #HOR – Spółka zajmująca się sprzedaża sprzętu ogrodowego. wzrost na poziomie przychodów ze sprzedaży wyniósł 45%, zaś na poziomie zysku operacyjnego i netto prawie 90%.

Poziom realizacji prognozy wyników skonsolidowanych, po pierwszym kwartale 2015 roku wynosi, od 24% (przychody ze sprzedaży) do prawie 50% (zysk netto), więc spółka pewnie znacznie je przekroczy zwłaszcza że sezon dopiero się rozkręca.

Cloud #CLD – Spółka pisząca oprogramowanie wykorzystujące algorytmy behawioralne – jest to oprogramowanie przenoszące marketing i reklamę w XXI wiek ponieważ dzięki nim jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytanie dlaczego dany klient kupił dany produkt i czy ponowi zakup.
Z perspektywy rzis spółka rozwija się tak szybko że ciężko przypuszczać co będzie dalej.  Zysk za IKW wyniósł 2,4 mln zł zamiast straty rok wcześniej a przychody wzrosły ponad 7 krotnie osiągając 5,6 mln zł.

BRIJU* #BRI – spółkę dodałem na wniosek czytelnika (Mikołaj Kowalski) który  zauważył istotne rzeczy odnośnie segmentu sprzedaży które ja przeoczyłem. Spółka rok temu się przeniosła na GPW.

Spółka osiągnęła bardzo dobry wynik na sprzedaży niejubilerskiej metali szlachetnych (jako surowca) co powiększyło przychody o 86% oraz zyski o 122% (4,5mln zł). Za uzyskane pieniądze spółka rozbudowuje sieć jubilerskich salonów sprzedaży które są wysokomarżowe ponad 25% w porównaniu z surowcem o rentowności 6%. Akcjonariat to rodzina Pitrowskich – twórców spółki oraz TFI.

Spółki Spekulacyjne

Agroliga #AGL – Spółka ukraińska z rejonu Charkowa specjalizująca się w hodowli słonecznika. Pomimo sytuacji na Ukrainie zyski i przychody spółki stale rosną. Dodatkowo jest śmiesznie tania c/z ~1,  a za gotówkę z kasy spółki zarząd może zdjąć spółkę z giełdy. Dodatkowo sezon rolny się zbliża a spółka próbuje przełamać trend spadkowy. Jeśli to nastąpi dodam ją do zestawienia wyżej 😉 a w najbliższym czasie planuję opublikować jej szerszą analizę

Alumast #ALU – Spółka ta niedawno wyszła z upadłości układowej, min. Dzięki dotacji ale też zwiększonej sprzedaży masztów i innych produktów. C/Z również w okolicach 1. Wychodzę z założenia że spółki które przeżyły najgorsze mają duże prawdopodobieństwo wejścia w fazę agresywnego wzrostu wyceny (jak Soros).

Minox #MNX –dystrybutor materiałów budowlanych, spółka jest utragroszówką, do tego tanią c/z ~3 a przede wszystkim płynną. Pokazała zyski i planuje wypłatę wysokiej dywidendy – 1gr/akcje co daje stopę DIY w okolicach 10%

Platige #PLI – Spółka zajmująca się filmami animowanymi w jej zarządzie jest Bagiński który był nominowany do oskara. Spółka zwróciła moją uwagę długo oczekiwaną poprawą wyników oraz śmiałą próbą przełamania dwuletniego trendu spadkowego.

„W I kwartale 2015 Grupa wykazała zysk netto w wysokości 514 tys złotych, przy czym zysk netto na poziomie jednostkowym Platige Image S.A. wyniósł 448 tys złotych. jest to istotna poprawa w stosunku do wyniku netto osiągniętego w I kwartale 2014, kiedy strata netto wyniosła 180 tys złotych. „

Sevenet #SEV – Teleinformatyka I soft z tym związany. Spółka zaraportowała solidny wzrost przychodów o 230% do 15,5 nln, przy czym koszty wzrosły o 130% pomimo zatrudnienia nowych ludzi co dało wzrost zysków do poziomu 1,5mln zł. Niestety jest mało płynna.

Analizy online #AOL– Spółka zajmująca się dostarczaniem danych giełdowych głównie odnośnie funduszy inwestycyjnych. Ciekawe są w niej dwie rzeczy – solidne dane bilansowe: rentowność operacyjna 28%, roa 15%, przy zadłużeniu 25% i przy cashu 2 razy większym niż zobowiązania – 1,8miliona….
Drugim rzeczą jest silne skorelowanie wyników spółki z hossą więc jeśli na GPW zapanuje hossa to spółka może być ciekawym celem dla spekulantów

Esotiq #EAH – Spółka z branży odzieżowej, w ostatnim czasie otwiera dużą ilość salonów co spowodowało emisję akcji. Jest stosunkowo tania i niestety jeszcze mało płynna. Niemniej dużo zrobiła w kwestii medialności – wydaje kolekcję pod nazwiskiem Ewy Minge a jej zyski wzrastają.
Przychody wyniosły 24.647 tys. Zł i były wyższe od uzyskanych w analogicznym okresie roku ubiegłego o ponad 5%. Skonsolidowany zysk netto w wyniósł 191 tys. zł, co oznacza wzrost o ok. 25% wobec wyniku za pierwszy kwartał roku 2014.

Medius #KME – Spółka zajmująca się wierzytelnościami. Wyniki finansowe I kwartału wskazują na dużą dynamikę wzrostu przychodów i zysku. Przychody ogółem w I kwartale kształtują się na poziomie 1,7 mln zł, co stanowi wzrost o 30 % w porównaniu z rokiem poprzednim, natomiast zysk wyniósł 0,65 mln zł (+12% kw/kw, +206% rdr). Trafiła do zestawienia ze względu na solidne wzrosty w branży i rysujące się tłuste lata tzn. zniesienie bte, nowe prawo upadłościowe itd…

Megasonic #MGA – Spółka produkująca RFID, dostała sporą dotację oraz podpisała kontrakt z dużą siecią handlową co spowodowało znaczny wzrost kursu i przychodów. Niemniej dużą część jej bilansu stanowią WNIP, dodatkowo płynność waloru w ostatnim półroczu znacznie spadła.

Gekoplast #GKP  – Spółka zajmująca się przetwarzaniem polimerów, niedawno wprowadzona przez Capital Partners na NC. Branża ma się ostatnio dobrze, to i może Geko da zarobić ?|
W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2015 roku spółka wygenerowała 1,75 mln zł zysku netto, co oznacza ponad 80-proc. wzrost w stosunku do I kwartału 2014 r. W tym samym okresie zysk operacyjny zwiększył się prawie o 60 proc., do poziomu 1,96 mln zł. Przychody rosły z mniejszą, kilkuprocentową dynamiką, co w efekcie spowodowało, że wskaźniki rentowności przedsiębiorstwa zdecydowanie poprawiły się w stosunku do tego samego okresu w 2014 roku.

Unimot #UMT – Spółkę typowałem na jednego z największych beneficjentów spadku cen ropy na NC i nie myliłem się. Spółka zajmuje się sprzedażą paliw i tradingiem.
Spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 280,63 mln zł w porównaniu do 82,61 mln zł przychodów w I kwartale 2014 roku. Zysk netto na koniec I kwartału 2015 r. wyniósł 2,01 mln PLN w porównaniu do 0,16 mln zł za pierwszy kwartał 2014 r.

W porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego Spółka osiągnęła wysoką dynamikę wzrostu zarówno przychodów ze sprzedaży (wzrost o 340 %), jak i zysku netto (wzrost o 1245 %). Jest to wynik wejścia Spółki na rynek hurtowej sprzedaży oleju napędowego oraz systematycznym wzrostem sprzedaży biopaliw i bioolejów oraz trading.

Polkap #SFK – Spółka zaproponowana przez Kamila z Bloga Analizy Cornix.
http://analizycornix.blogspot.com/
Jej Core Buisiness to Produkcja kapeluszy przeznaczonych głównie na eksport.

Pierwszy kwartał 2015 roku okazał się dla spółki rekordowy. Przychody wyniosły 4,8 mln zł, co stanowi niemal połowę całego ubiegłorocznego obrotu. Zysk ze sprzedaży wyniósł 1,9 mln zł, a zysk netto zaś 1,46 mln zł (0,263 mln zł w analogicznym kwartale roku ubiegłego).

W zeszłym roku spółka wyemitowała obligacje na 1,4 mln zł.

Prolog #PRL – Spółka zajmująca się wynajmem hal magazynowych w okolicach Warszawy oraz czynnościami z tym powiązanymi np. obsługą celną itd.
Spółka pobiła rekord historyczny pod względem przychodów i zysków (2,3mln zamiast straty), a co najważniejsze wskaźnikowo jest sporo tańsza od konkurentów z sektora. Dodatkowo regularnie płaci wysokie dywidendy, w tym roku padł wniosek na WZA  aby wypłacić stopę 27% (na 16VI) – głosowanie 29 czerwca.

Kupiec #KPC –Mała spółka (kapitalizacja 6mln zł) zajmująca się spedycją, Zarząd planuje systematyczne zwiększanie obrotów Spółki tak aby do końca 2015 roku realizować je na poziomie minimum 2,5 mln/miesiąc.Spółka planuje wyemitować na Newconnect swoją spółkę zależną BVT. Na wykresie widać formację filiżanki.

Od razu zapewniam że będę tworzył kolejne raporty po sezonach sprawozdawczych,  otwarta zostaje jednak kwestia formy publikacji i monetyzacji (myślę nad opcją czasową) 😉

Polecane książki o tematyce finansowej. Kupując wspierasz portal.